Červenec 2010

Feel it. Breathe it. Believe it. And you'll be walking on air. Go try. Go fly. So high. And you'll be walking on air. You feel this unless you kill this. Go on and you're forgiven. I knew that I could feel that. I feel like I am walking on air.

28. července 2010 v 1:27 | J E A L O U S |  My Lovely Life
lady-clare.blog.cz
Nejdůležitějším úkolem přítele je, aby ti byl nablízku, když se mýlíš. Když máš pravdu, jsou po tvém boku téměř všichni.

Chachá, sem doma. Zajímalo vás to, že ? Z opravdu krásného Zakynthosu jsme se vrátili v sobotu; asi ve 3 hodiny odpoledne. Taková změna. Když jsme odtamtud asi v 9 ráno odlétali, bylo venku 35°C a v Brně bylo jenom něco kolem 15°C a pod mrakem. Celou dovolenou jsem se těšila domů a teď tohle. Už na letišti jsem si přála být zpátky. . .

A jakže jsem se teda měla ? Jak kdy. Některé dny to bylo skvělé, dokonce jsem si i rozuměla s bratrem, ale někdy jsem myslela, že mu asi vyliskám. Víte, on přes školní rok u tabule mlčí zarytě jako ryba (a pak se strašně diví, že má najednou pětku), a tak si to o prázdninách kompenzuje. Dejme tomu, že kdyby řekl normální člověk za den 10 000 slov, tak on jich řekne tak 50 000. Ale jakých volovin, to byste nevěřili. Když jsme třeba leželi na pláži, tak tam chodily takové Japonky a nabízely masáže a on prý "To by bylo drsné, kdyby masírovala lýtka nějakému člověku co je na invalidním vozíčku a ten by jí řekl: Paní, vy tak dobře masírujete, že ani necítím nohy. . ." :D No nezabili byste ho ? Nebo jiný příklad. Ještě než jsme odlétali do Řecka, tak nám pilot z kokpitu oznámil, že se zdržíme asi o 10 minut (už si nepamatuju z jakého důvodu). Brácha neposlouchal a jakmile to pilot dořekl tak se zeptal: "Cože ? My nemůžeme odletět, protože je na ranveji hodně ptáků ? Aby nám nějaký nevletěl třeba do turbíny ?" :D Tomu jsem se i s rodiči smála fakt celý let, protože takovou kokotinu může říct fakt jen můj drahý bratr.

V Řecku jsme měli polopenzi. Asi pátý den pobytu nám taťka zakázal dávat si na jídlo těstoviny. Ale když nic jiného se tam nedalo konzumovat a já těstoviny miluju :P ♥ Jeden den jsme jeli na výlet lodí - jeskyně Keri a oblast Laganaského zálivu, kde se nacházejí želvy Caretta Caretta ve volné přírodě. Ony jsou tak krásné, až se vám to zdá až kýčovité. Ještě bych mohla říct, že tam kde jsme byli je sice krásné potápění (korály a tak), ale na druhou stranu tam vůbec nic není. Né jako v Chorvatsku, odkud jsem si dovezla plnou krabici ulit z mořských ježků, mušlí, škeblí a kamínků. Ale fájn. . .

Třerí den jsme jeli na výlet do hlavního města Zakynthosu - Zakynthosu, nečekaně ! Jenom cesta tam a zpátky nás stála 20 euro, a jinak tam vůbec, ale VŮBEC nic nebylo. Ke všemu já měla nějakou střevní chřipku a fakt jsem nesdílela maminčinu touhu chodit po nějakých pravoslavných kostelech a kdejakých dalších památkách, protože jsem se sotva držela na nohách. Kdyby aspoň ten taxikář nejel jako hovado. A prý že se v Řecku řídí mottem "siga, siga" (pomalu, pomalu). Pobavili. . .

Na narozeniny mi přišly smsky od spousty lidí k narozeninám - od Janičky s Terkou, od Radijka, od K., od Luboše, od tety a tak. Díky vám ♥ moc potěšily, akorát mě trochu zamrzelo, že na mě zapomněla babi s dědou. . .

A další den byl aquapark. Jeden z nejlepších dnů ♥ Na každém plakátě, který jsme v centru Tsilivi viděli, byla vyfocená taková prudká skluzavka, kterou jste sjížděli na nafukovacím kruhu, vyjeli jste na U-rampu a pak přes takovou "zatáčku" do dalšího bazénu. Mamina se bála ale jinak to bylo skvělé. Jako ostatně celý ten aquapark. Topili jsme se s bráchou v brouzdališti, kde bylo 40 cm vody, školka hadr. Ale užili jsme si to ;) Teď mě napadlo ještě zmínit poslední den naší dovolené. Protože jsem měla ty narozeniny, tak mi taťka zaplatil tetování z henny, na kotník ♥ Takové hvězdičky. Mamka si pak nechala ještě udělat motýla na rameno. V nějakém plážovém baru byla "beach party", tak když byl ten poslední večer, tak jsme se tam šli podívat. Naši jinak nejsou moc zábavní, proto jsme taky každý večer hráli na pokoji karty místo nějaké akce, že :/ No, ale abych se dostala k tomu, co chci říct. V Řecku nečepujou takové to typické české pivo s pěnou, ale úplnou kozu (pro ty co neví, tak to je pivo skoro úplně bez pěny). A tak se nám s bráchou stala zvláštní věc. . .

*stojíme u pultu a čekáme než servírka dotočí piva a obslouží nás, servírka se ohne pod pult*
Brácha: Také kozy !
Já: Ale já ji nevidím, když je pod tím pultem, víš ?
Brácha: Ale já sem myslel ty piva. . .

:DDDD Já sem se tomu smála snad celý večer ještě. On je teďka nějak moc v pubertě a tak nemluví o ničem jiném než o tom, jak by píchal, jakou má kdo prdel, . . atd. Tak co sem měla čekat ? No a pak že sem blbá já :D Jó, jak jsme byli na ty želvy, tak tam byl jeden úplně pěkný kluk ♥ A Čech ! Akorát já pipina ani nevím jak se jmenoval i přes to, že jsem ho pak potkávala na snídaních i večeřích, bydlel ve vedlejším hotelu a letěl ve STEJNÝ den a ve STEJNÉM letadle domů jako my a na letišti jsme oba 2 hodiny seděli znudění. Dobré no :/ Takže vím asi to, že má mladšího bráchu a je z Brněnského kraje. Sice mu bylo tak 17, ale to všichni víme, že se mi líbí starší kluci O:) ♥

K Řecku by snad stačilo. Teď k pondělku. Dopoledne jsem byla u J. Dala jsem jí dárek z Řecka, ona mně společně s T. dárek na narozky (totálně sweet náušnice <3), povídaly jsme si nejnovější drby, potom řešily s R. jestli je gej (prý že není, ale kdo mu to věří, že :D) a okolnosti našeho rozchodu před rokem a půl (brzo že ? :D), lanařily O. ať za náma přijede do VM (nepřijel, šm. . .ejd :D) a J. psala Hončovi. Ale takové ty "lásenko" a "mucQ" věci, že si mě prý dá do ignorů. A když napsala místo neodcházej nedocházej, tak jsme lehly smíchy (Lásenko moje nedocházej, jdu si hodit mašli :'( <3). A udělala mi palačinky, heč ! ♥ Nejlepší palačinky na světě dělá, drahá moje :) Potom jsme šly ještě na město (taťka potřeboval nějakou vizitku), daly si v tom pařáku (15°C a poprchalo) zmrzlinu a pak jsem už jela do RpR za T.

 U ní doma jsme hlídaly jejího bráchu, parodovaly Rytmuse a natáčely to (a taky se řádně dusily smíchy), dělaly fotky s kondomy, pak daly malého spát a dělaly jsme puding. Natáčela jsem ji. Ona, jako T. Babicová :D Asi 10x opakovala, že oheň musí hořet, když chcete dělat puding a pak jsme zjistily, že oheň nehoří :D Málem jsem se přerazila o jejich psa a T. mezi natáčením dělala reklamu na Lagunu :D Snědly jsme puding, vypily kafíčko a spěchaly do květinářství. Koupila jsem kytku mamce protože měla svátek a T. ji chtěla pořád nosit, protože si "připadala drsně". Pak jsme v parku udělaly tak krásné fotky, výjimečně se nám dařilo ♥ To bude určitě tím, že jsem si ráno asi 20 minut malovala linky nad oči (J. řekla, že prý vypadám jako Kleopatra a brácha zase, že jako čarodějnice) a mrtě se mi líbíly <3 Potom jsme se ještě stavily u L. při čemž jsme 10 minut stály u ní před domem, protože jim nezvonil zvonek. Ve výtahu nám paní z reproduktoru oznámila, že "kabina jede nahoru". U L. jsme byly chvilku, pak mě T. doprovodila na bus (musely jsme se vrátit, protože mi tam nechala tu růži :D) a jela jsem domů.

Víte, miluju tyhle dny, kdy se směju od rána do večera s těmi nejlepšími . . . <3

Btw. Brácha dneska zase dobře zaperlil. Na Superhrách hrál nějaké parkování aut a jedno naboural.

Já: Ty vole, si mu naboural auto !
Brácha: Šak co, nemá tam stát jak najebaná myš. . .

:DDD Já ho někdy nechápu. Kde on na ty jedařiny chodí. . .

Lady Gaga - Poker face, Alejandro

18. července 2010 v 12:00 | J E A L O U S |  Mjůůzik
Nechápu to. Když se dívám na klip k Poker face, kde má Lady G* úžasnou pleť, barvu a vlasy, tak mi nějak nedochází, jak je možné, že teď vypadá tak o 20 let starší. Je bílá jako stěna, postavu má strašnou, hrozný výraz i klipy. Co se stalo ?


Pro srovnání :


přednastaveno.


No pretty lie, no pretty sunrising. The sacrifice of me. No true love, no kisses, when your memories remain. Then you cry on the ground and really feel so broken. Get true and fall asleep. Love is crashing over !

14. července 2010 v 0:10 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Milí zlatí, nějak se to komplikuje. Už už jsem si myslela, že budu mít pohodové prázdniny, které strávím s mými dávnými kamarádkami D. a K. Jenže. V sobotu nám naše drahá mamá oznámila, ať si sbalíme kufry, protože ve středu jedeme do Řecka. Pravdu ? Tušila jsem to. Proč by jinak dělala zásoby tatranek, kupovala plážový deštník a  na otázky typu "My někam jedeme ?" odpovídala zarytým mlčením a potutelným úsměvem ? Ano, zkazila mi plány a byla jsem trochu naštvaná, protože jsem v pátek chtěla jít na Gulášfest, který byl loni moc povedený a ze soboty na neděli jsme měly s holkama stanovat u G. v Kladerubech. Ale prázdniny ještě nekončí, z mostu kvůli tomu skákat nebudu ;) Brácha byl ovšem velmi naštvaný. Příští pondělí měl jet totiž na tábor, na který se těšil celý rok a je bezkonkurenčně nejlepší ♥ Měla jsem jet taky, ale už nebylo místo. Tak kdyžtak příští rok.

V termínu 14.7.-25.7. se zde tedy neukážu, možná jen na skok v pátek. Mějte se krásně a pište básně. Nebo taky gratulace k mým pátečním 14. narozeninám. Happy birthday, Clare. Báj, lovers <3

Máte tady přednastaven jeden článek, ale možná ještě něco kratičkého napíšu ze Zakynthosu, který má být řádně prosluněný. . .

lady-clare.blog.cz

I'm not calling for a second chance, I'm screaming at the top of my voice. Give me reason but don't give me choice. Cause I'll just make the same mistake again. And maybe someday we will meet, and maybe talk and not just speak.

10. července 2010 v 22:53 | J E A L O U S |  My Lovely Life
lady-clare.blog.cz
V nešťastí poznáš priateľa.

A byla pouť ! V sobotu 3.6. k nám odpoledne přijela Janička (ha ! jeden z mála článků kde budu používat jména, jinak byste se ztratili). Namalovala jsem jí linky (poprvé v životě a ták jí sluší ♥), vyžehlila vlasy, pak jsem se zkultivovala já a šly jsme na kolotoče. No, nejdřív jsme se prošly kolem stánků tam i zpátky a pak teprve šly k těm kolotočům. Tak že teda lavice. Janička se mě držela jak klíště a celou jízdu prokládala hláškami. Musela jsem se jí smát :)

Pak jsme šly zpátky k nám domů a pozjišťovaly, s kým vším máme počítat na pouť. Tak teda novdy, který na ICQ valil dobré jedy. Například když se rozhodli, že budou i s radijkem spát u nás doma ve stanu se mnou a s Janičkou a že pojedou domů 3:56 a my že né :

"proč? klárky rodiče zrovna vstávají ze svych rakví a létají po vesnici vysávaje krev? :D"

Né dobré. Tak s těma dvěma jsme daly sraz 18:49 a šly zpátky na kolotoče. Takže centrifuga, kde Janička každé kolo řvala Ježišmarijáá :D Pak sme nabrali i kluky, projeli pár kolotočů a my šly na chvíli domů. Najedly jsme se a převlékly, zašly na 20 minut za Natálkou ♥ ke strýcovi a pak se viděly se Šíšou, který mi vystřelil růži, heč ! Pozval nás na zmrzlinu, kde Janička dobře zavalila. Ten pán neměl tu zmrzku dobře zmraženou a tak trochu odpustil do hrnku aby viděl, jestli je dost tuhá, ale Janička na něho "Ale my to chceme do kornoutu !" :DDDD Chlap se na ni jenom divně podíval a my se řezali smíchy. Pak jsme potkali Tommyho a Janička volala novdymu kde jsou. Stoupla si vedle reproduktorů, a víte co to dělá za zvuk, když si vedle toho stoupnete s telefonem, ne ? Tak to začalo tak praskat a pípat a J. prohlásila, že jako nic neslyší. Blondýnečka maličko.

Když už se k nám připojil i novdy s radijkem, tak se šlo pít. Radijko se vytasil s rumíkem a Kofolou. Na půl litru rumu nás bylo sice 5, ale stačí. Janička se zeptala novdyho proč kouří, jestli mu to chutná a on řekl že ne, ale že se mu líbí jak z toho vychází ten dým. Jedař :DDD Pak nám nějaký borec (už jistou dobu mu s holkama říkáme Sado Maso Kolo :D) dal napít nějakého vína, dobré bylo. Mě a Janičce byla zima tak nám kluci půjčili mikiny. Částečně v náladě jsem pak už jen já, Tommy, Janička a novdy šli někam k panelákům. Volala mi mamka, že mám jít zkontrolovat, jestli je doma brácha. Nebyl, jak jinak. Pak jsem si vzpomněla, že jsem tam na tom místě kde jsme pili nechala tu vystřelenou růži. Hrůza největší. Šli jsme tam a když jsem ji uviděla tak sem něco zakřičela (už nevím co) a vůbec mi nevadilo, že vedle mě šli policajti. Prý jsem vypadala opile, co už :D

Dále jsme se šli někam projít, zakotvili jsme u hřbitova, protože se nám chtělo čůrat a pak ještě chvíli poseděli u Orlovny. Tuhle část bych vyhvězdičkovala, moc se to nepovedlo :( takže *** a *** a ještě možná ***. U kostela jsem vystřelenou růži vyhodila. Ani nevím proč. Kousek pod kostelem jsme potkali radijka, chtěl vrátit mikinu, tak jsem mu ji dala a jen v tílku šla domů. Janička mi vzala mikinu, protože bych jinak asi umrzla. Před domem byl můj drahý papá a říkal, že půjdeme na hřiště na pouťovou zábavu, až si dopovídá s kamarády. Já, Janička, novdy, radijko a pak se tam zjevil i Tommy jsme šli na zelenou. Prodavačka dobře zavalila, prý na novdyho "A jinak 18 nebylo že ?" nebo něco v tom smyslu. Tak hlavně že 18 bylo. Tak dobré, zelená chutná jako pasta na zuby; nové zjištění. Teď jsem si vzpomněla, že ještě předtím jsem byla s Luckou na centrifuze. Ale nevím už přesně kdy :D Dále jsme šly na to hřiště. Jen já a Janička. Koupily jsme si půl litra Kofoly a vyfotily se. Máme 2 tak totálně překal fotky, ze kterých jsem naprosto nemohla. Pak jsme potkaly Lukáše (bratránek), pozval se na pivo z MÝCH peněz a tak nám taky každé koupil jedno. Vypily jsme asi čtvrtku a položily si ho na stůl s tím, že dva ti dva kluci co tam seděli nám ho pohlídají zatím co budeme tancovat. Hrála skupina REFLEXY (jsou hodně dobří, viz TOHLE ♥) a my tancovaly a zpívaly. Potom hráli písničku od DJ Ötziho a my křičely "heeeeeeeeeeeeeeeeeeey hey baby, oh ah, i wanna know if you'll be my girl" ♥ Bezkonkurenční.

Z hřiště jsme vypadly a někde na pouti potkaly Lucku s Dejvem, chvíli jsme pokecali a šly zase dál. Na centrifugu, myslím. Tam jsem potkala jednoho takového nejmenovaného o 5 let staršího hocha, ve starších článcích jsem se o něm zmiňovala, něco jsem do něj zavalila (J. říkala, že to byl dobrý trapas) a pořád jsem se smála. Další věc mi naskočila. Kluci nám koupili srdíčka z perníku. novdy Janičce a mně Tommy. Na Janiččině srdíčku bylo "Pro moji princeznu" a na mém "Jsi moje sluníčko". Milé, že ? :) Takový kamarádský dárek. Pak jsem šla s Janičkou na lavici. Měl jít i novdy, ale potkal nás můj papá a začal do něj něco valit. Oh my gossssssh. Tákový trapas. Ještě že jsem byla opilá a tak moc si to nebrala. Pak jsem ještě musela jít s taťkou na centrifugu, to mi už nebylo dvakrát nejlíp a svůj obsah žaludku jsem vyhodila do trávy. Janička se mě ještě pro jistotu zeptala co tam dělám :DDD

Potom jsme si už zalezli do stanu (tedy až po hledání novdyho, který se někde vypařil). Ale co se nestalo, můj drahý tatínek přišel na kontrolu jestli jsme opravdu tam. Štouchla jsem do novdyho ať je ticho a on prý "Tady do mě někdo šťouchá". No ještě že byl taťka opilý a neslyšel to. To by jinak bylo zase :D Popřáli jsme si dobrou noc a za zvuku hudby z reproduktorů "usnuli". Nebo alespoň já, asi na půl hodiny. Ti dva nespali, až pak, zrovna v tu nejnevhodnější chvíli spali. Já jsem si musela ze stanu vylézt, protože jsem byla celá rozlámaná a nepřipadala jsem si tam zrovna nejvhodněji. Neměla jsem dvakrát dobrou náladu. Seděla jsem na lavičce, na klíně měla kočku a krmila ji tvarohovým koláčem. Zrovna v tu chvíli hrálo Hallelujah ♥ Nééé, a já jsem vůůůbec nebrečela. Celá ta přetvářka se na mě nějak sesypala. Když mi začaly z mokré trávy mrznout holé nohy, zalezla jsem zase zpátky a na mobilu se dívala na fotky. Ty dva jsem vzbudila, když jsem se začala hrozně smát u té "překal fotky". A pak i Janička. A tak jsme nějak přečkali do rána.

 (pustit, povinně)

Asi o půl páté přišel radijko se slovy, že celou noc chlastal, prochlastal mobil a že ho jde hledat. Ani jsem se nestihla zeptat jestli třeba nechce pomoct. Za 20 minut byl zpátky a že si mobil koupil za 22 korun zpátky od nějakého týpka. Chvilku jsme ještě o něčem kecali, radijko mi opět půjčil mikinu, jelikož moje byla jaksi tenká a já sem byla zmrzlá a pak kluci usnuli. Miluju klučičí mikiny ♥ protože mají takovou typickou vůni a můžete se do nich schovat. Ale to je jen můj názor, že :) Já s Janičkou jsme seděly, povídaly si a poslouchaly výše zmíněnou písničku. V 6 jsme kluky vzbudily, protože jim jel za chvíli autobus (teda spíše nejel, jak sem se později dozvěděla). novdy vstal v pohodě, ale s radijkem to bylo horší. Tak jsme ho musely zlechtat a pak ještě jednou, dokud konečně nevstanul. Alespoň procházka ledovým ránem ho probrala, jelikož já měla stále jeho mikinu, nehehee :D Kousek od nádraží jsme se rozloučili, já mu vrátila mikinu a já Janičce nechala tu mou, aby nezmrzla. Tak sem šla zpátky jen v tílku. J. mi povídala, ale já nějak nebyla schopná úplně vnímat, protože mi byla kosa jak sviňa. Doma jsme si zalezly do obýváku, bylo půl 7. Na snídani jsme si daly Kunínka, kterého jsem nebyla schopna díky svému žaludku na vodě sníst. A pak jsem usnula. A Janička po nějaké době taky. Ještě jsem se přemístila na druhý gauč, aby se jí líp leželo, ale ona se krčila v koutku jako nějaké štěňátko, nebo tak. Vstávaly jsme asi o půl 9, udělaly ze sebe lidi a šly naposledy na pouť. Pak už jsme seděly dole u Jednoty a čekaly, než pro J. přijede mamka. . .

Ano, loňská pouť byla skvělá, ale letošní byla milionkrát lepší ! ♥ Loni jsem byla ještě strašně slušná a neuměla jsem žít, ale teď je to trochu jiné kafe. Díky, Janičko, moooooc jsme si to užily ♥

A teď se chci omluvit, že jsem nenapsala dřív, ale víte, nebyl čas. Chodím na brigádu, jsem venku s holkama a nechci být tolik u počítače. Snad to teď bude lepší. . . A obdivuji všechny, co se dočtou až sem^^

A ještě jedna omluva za gramatické chyby, ale opravdu to nebudu číst znova . . .

I'm not afraid to take a stand. Everybody come take my hand. We'll walk this road together, through the storm whatever weather, cold or warm. Just let you know that, you're not alone. Holla if you feel that you've been down the same road.

2. července 2010 v 19:38 | J E A L O U S |  My Lovely Life
lady-clare.blog.cz
Láska je pramen, který překážkami vyrůstá.

Tak jsme si v úterý pobrali vysvědčení a zmizeli ze školy po dlouhém loučení s přáteli, protože některé z nich celé dva měsíce neuvidíme. Co mám na vysvědčení ? Dvě dvojky - z matiky a češtiny. Matematika je oprávněně a profesorka mi ještě přidala (měla jsem průměr 2,63), ale dvojku z češtiny jsem si nezasloužila. Jako omlouvám se, ale posledních 5 známek, které mi zkazily průměr, vůbec nevím, z čeho mám. A co je mi platné, že diktáty píšu bez chyby, slohové práce na 1 a češtinu chápu. Důležitý je průměr. Pche.

V úterý po ,,vyučování" jsem tedy s J., R. a O. zapadla do čajky. No, teda nejdřív spíš ne, protože se otvírala až v 11 a bylo 10. Tak jsme šli do BillBaru, kde se O. vsadil s R., že sní 5 tatranek za 5 minut bez pití. Nepřipadalo mi to jako taková těžká sázka. Trošku jsem se spletla. Nezvládl to, protože už u druhé nemohl ani polykat. Prohrál teda 25 korun :D smůla holt. Pak jsme šli teda do té čajky, byli velmi upřímní a musím říct, že až TAK upřímná jsem hodně dlouho nebyla a líbilo se mi to a nakonec jsme skončili na zmrzlině. Pro změnu zase točené. A místo 12.25 jsme jeli domů autobuse 14.20. . .

(teď si povinně pusťte tohle - )

A včera bylo 1.července a já byla celkem slušně v piči. Byly to přesně 4 roky, co umřel člověk mně nejbližší. Člověk, který je pro mne dodnes vzorem, a kterého budu obdivovat do konce života. Člověk, se kterým jsem se ani nerozloučila, což si budu vždycky vyčítat. Můj dědeček ♥ Dědeček, co mě a bráchu vodil ze školky a pravidelně si zapomínal sundávat návleky na boty. Dědeček, který mne houpával na kolenou, když jsem byla nemocná. Dědeček, který se mnou hodiny sedával na třešni, smál se a povídal mi, když jsem byla malá. Dědeček, po kterém se mi tak KUREVSKY stýská ! S mamkou a bráchou jsem byla na hřbitově, donést mu tam alespoň svíčku a kytku. Pro mě (a očividně i pro mamku - děda byl její tatínek) to ale bylo něco víc, něco, jako kdyby žil a já za ním přišla na návštěvu. Ale ono to tak být nemohlo. Brácha to vůbec nepochopil a když jsem se rozbrečela, tak se ještě smál. Víte, na to, že je mu 12 let, tak se někdy chová, jako by chodil do školky. . .

Ale když mě se tak stýská ♥ :'( i loved you, my dear. and i will !