Únor 2010

I'll get by. I'll survive. When the world's crashing down. When I fall and hit the ground. I will turn myself around. Don't you try to stop me. I won't cry. I found myself in Wonderland. Get back on my feet again. Is this real? Is this pretend?

26. února 2010 v 19:29 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Rána, kterou zasadil přítel, se nehojí.
.
Víte, život je jako kolotoč. Nebo možná ruské kolo. Jednou jste dole, jednou nahoře. Mám pocit, že někdy minulý týden jsem se přehoupla přes vrchol, vypadla jsem ze sedačky a padám tvrdě a rychle na hubu. Možná se mi to zdá, ale to jsem ještě včera odpoledne měla relativně dobrou náladu. Seděla jsem na autobusovém nádraží, se sluchátky v uších, sledovala slunce mizící za paneláky a sama pro sebe jsem se usmívala. Věci se mění...
.
...a taky lidi. Změnilo se tolik těch, které jsem měla ráda a obdivovala je, že už pomalu nerozeznávám, kdo zůstal stejný. Ano, pár takových je, ale spočítala bych je na prstech jedné ruky. Proto si myslím, že je dobré mít pár internetových přátel. Ti vám nemůžou vrazit kudlu do zad (no dobře, můžou, ale nebude vás to tak bolet). Těm napíšete jen to, co sami chcete. Neví vaše špatné stránky, pokud jim je teda sami neřeknete. Lehce můžete napravit něco, co jste udělat nechtěli. A proto si teď píšu s Adél. Musím říct, že je úplně jiná než já, ale přesto si tak nějak vzájemně nahráváme do karet. Já jsem malinká, ona relativně vysoká. Já bych se bez diáře neobešla a jí nedělá problém nechat věci jen tak plavat. Já nemám ráda, když mi někdo říká pravdu přímo do očí (ale zase nesnáším, když chodí neúměrně dlouho kolem horké kaše) a ona je jednou z těch, kteří to dělají. Že si nemůžeme rozumět? To byste se sakra divili. Jing a Jang. Černá a bílá. Barbie a Emo. Ne, to je špatné přirovnání.
.
A proto jsem se možná chtěla jen zeptat, kam jste mi zmizeli? A proč už věci nejsou tak jak byly dřív? Asi jsme vyrostli. Nebo na nás má vliv globální oteplování.
.
Nedělejte palačinky (mohla by vám chytnout pánev),
přecházejte maličkosti
a mějte rádi kafe ♥
.
J E A L O U S ˇˇ
.

Avril Lavigne - Alice

26. února 2010 v 18:46 | J E A L O U S |  Mjůůzik

A poslechnu si to třeba ještě 50x ♥ protože se mi to hrozně líbí. Nemyslela jsem si, že by mě tohle mohlo rozbrečet. To jsem čekala u jiných věcí. Dobře no.

Tell me something that’ll save me. I need a man who makes me alright . Just tell me when it’s alright. Tell me something that’ll change me. I’m gonna love you with my hands tied. Show me your teeth. Just tell me when. Open your mouth boy.

23. února 2010 v 20:35 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Ale u vesmíru to není tak jisté.
.
Jakmile jsem včera večer vypla počítač, došlo mi, že jsem vlastně nenapsala to, co jsem napsat chtěla. Debil, no ne? Měla jsem v plánu napsat o mém sobotním pečení.
.
Mamá se asi kolem oběda zmínila o tom, že doma nic není a možná by se jakože mělo něco upéct. Dobrá tedy. Našla mi recept na Eskymo řezy a já se dala do pečení. A jak měla tendenci pořád mi radit, tak řekla, že tam mám dát mouku jako poslední a pak to jen lehce zamíchat. Do misky jsem dala cukr, vajíčka, mléko, olej a pak přišel na řadu prášek do pečiva a vanilkový cukr. Vanilkový cukr neudělal nic, ovše PDP začal šumět a reagovat s tím olejem. Dobře, nic se nestalo. Přidala jsem tam mouku a pořádně jsem to vzala šlehačem (aby se neřeklo. . .). V receptu pak bylo napsané KAKAO. Fakt péra ti lidi co píšou recepty. Nenapíšou, že to má být to hořké kakao a ne Granko, a navíc ani nenapíšou kolik ho tam má být! By mě omylo. Snad půlhodiny jsem hledala kakao, než někdo přiznal že není. Jaksi mi nedošlo, že je sobota po obědě a v naší vesnici o třech tisících obyvatelích je už zavřený obchod a klidně jsem tam šla. Jaké bylo mé překvapení, když bylo zavřeno! Ještě že máme ty sousedy :D
.
Další problém nastal, když jsem to kakao měla otevřít! Ani za Boha mi to nešlo, a když jsem trochu víc škubla . . . sáček praskl a já měla kakao ve vlasech, na oblečení, v obličeji, pak bylo na zdi, na stole, po zemi - jenom ne v té misce! Možná jsem se ani neměla divit bráchovi, že se div neudusil polívkou, když mě spatřil. Ale přála bych vám vidět mě, když jsem ofoukávala to kakao ze zdi. Pohled přímo pro Bohy. Ještě jsem měla štěstí, že trocha toho kakaa v sáčku zůstala a já tam měla co dát.
.
Šoupla jsem to do trouby (zase tam nebylo napsané, jak dlouho a na kolik stupňu se to má péct!) a peklo se. Jenže! Po vytažení z trouby mě čekal šok. Jak zreagoval ten PDP s olejem, tak mi to udělalo uprostřed plechu takový jakoby kráter. Naštěstí se nahoru dával ještě krém, takže nešlo nic vidět.
.
Ale Eskymo řezy - nikdy více! Nasmála jsem se sice dost, ale taky jsem byla špinavá jako prase. Pravda ale je, že byly fakt dobré a zmizely během 2 dnů :)
.
Pečte buchty,
mějte rádi laboratorky v chemii
a nedívejte se hochům do rozkroku.
.
J E A L O U S ˇˇ
.

If you want it, you've already got it. If you thought it, it better be what you want. If you feel it, it must be real just. Say the word and I'ma give you what you want.

22. února 2010 v 20:25 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Hans Urs Von Balthasar: Celý život čekáme na výjimečného člověka místo toho, abychom obyčejné lidi okolo nás změnili na výjimečné.
.
Tohle přímo zbožňuju. Všichni si tu špatnou náladu vylévají na mně! Třeba můj drahý papá. V práci mají nějaký problém a on mě za každou maličkost sjede jako malého spratka. Když jsem byla ve středu v Uherském Hradišti na rovnátka, byla úplně plná čekárna lidí. Napsala jsem mu sms, že je tam lidí jak na banány a vidím to tak na hodinu. Odepsal mi "Kurva, já sa na to vyseru." A pak v autě dodal, že už mě nikam vozit nebude, že si nebude hrát na magora a že už předtím dva roky jako pi*a jezdil s mamkou (taky měla rovnátka). Nemohli jste se mi divit, že jsem celou cestu domů byla ticho jako pěna.
.
V noci z pátku na sobotu se mi zdála opět noční můra. Šla jsem na návštěvu k mé dospělé sestřence. V té době bydlela ještě ve stejné vesnici jako já. U prahu dveří jí ležel takový žluto-bílý had. Zazvonila jsem a ona mi otevřela se slovy, že se ten had právě krmí, tak ať nemám strach. No jo. Jenže on najednou vlezl dovnitř. Já se schovala za roh. To jsem ještě netušila, že za chvilku ho budu mít za mikinou. Sestřenka mi řekla ať nepanikařím, že mi ho vytáhne. No povedlo se. Ovšem po chvíli mě zase začalo něco lechtat na zádech. Já, ještě stále vyděšená, jsem si myslela že to je další had. Sundala jsem si mikinu. Víte všichni co jsou to scarabeové? Takoví ti brouci, co byli v pyramidách. No, tak ti mi začali vylézat zpod kůže na zádech. Tekla mi krev, já i sestřenka jsme ječely....a najednou se mnou třepala mamka. Že mě slyšela ječet až dolů do ložnice. Ptala se mě, co se mi zdálo, ale nebyla jsem schopná jí to říct. Slzy mi tekly proudem. Nevím, možná to bylo nějak ovlivněno tím, že bylo v pátek večer v televizi Mumie se vrací (aspoň myslím). A pomalu a jistě mne ty moje sny začínají děsit. . .
.
Včera jsme byli v Ostravě ve Futuru. Na 3D Avatar. Nechápu, co se na tom někomu nelíbilo, protože já jsem byla unešená od začátku do konce. (Bratr mi pak řekl, že jsem se na to chvilkama dívala s otevřenou pusou :D). Ta grafika, děj a celý příběh byl...bohovský. Zážitek prostě. A úplně dokonalé by to bylo, kdybych neměla ty 3D brýle nějaké špinavé, protože jsem prvních 20 minut neviděla skoro nic a musela jsem si je jít vyměnit. Ale jinak paráda ♥
.
Pak jsme si dali UGO džus a snad hodinu jsem hučela do papá ať mi koupí košili. Furt se vymlouval, že ne, že ji nepotřebuju a takové, ale nakonec svolil, protože sám uznal, že bych ho "pak celý večer otravovala a nedala bych mu pokoj". Tak mám košili. Z New Yorkeru. Červeno-bílo-šedou, károvanou. Moc se mi líbí. Sice se mi neustále rozepínají knoflíčky (já jsem si říkala, co na mě celou hodinu učitel IVT tak čuměl :D) a o rok mladší studentíci měli nějaké sexistické poznámky (mimochodem velmi vtipné!), ale což.
.
Cestou zpátky z Ostravy jsme poslouchali hokej (no, doposlouchávala jsem to i doma v posteli, akorát třetí třetinu jsem prospala a slyšela jsem akorát "Česko : Rusko - 2:4") a musím uznat, že to byl docela fajn den. No, až na to, že sem musela v autě sedět na dece. Kvůli tomu, že se mi povedlo na sedadlo vylít asi půlku kyblíku, tak abych neměla mokrou prdel.
.
Mějte se,
buďte blond
a podporujte hloupé klarinetistky.
.
J E A L O U S ˇˇ


The stars lean down to kiss you, and I lie awake I miss you. Pour me a heavy dose of atmosphere. Cause I'll doze off safe and soundly, but I'll miss your arms around me. I'll send a postcard to you dear, cause I wish you were here.

19. února 2010 v 20:16 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Elbert Hubbard: Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
.
Žehličku jsem sehnala. Skvělou. Krásnou. Od SENCORU. Dále jsem si koupila tu bílou kajalovou tužku od essence a bílé náušnice. A ty se mi líbí ze všeho asi nejvíc ♥
.
Nezdálo se vám náhodou dneska v noci o jedné malé holčičce na posteli sedíce, slzy roníce, polštář objímajíce a ORION poslouchajíce? Zdálo? Skvěle. To jsem byla já. Jedna z těch nocí, kdy jsem nemohla spát, protože mě něco trápilo.
.
Konečně skončil tento vyjebaný týden. Z části byl skvělý, z části průměrný a z části příšerný. Nechce se mi to rozebírat, časem se stejně všechno dozvíte.
.
Poslední dobou vůbec nezvládám číst knížky. Poslední, kterou jsem přečetla byla Větrná Hůrka a teď mám rozečtené Kapesní povídky od Karla Čapka. Vůbec se mi nelíbí, ale když to máme v té povinné četbě. Tak mě zajímá, co budu psát do čtenářského deníku, když nebudu mít nic přečteného. Nevadí. Něco se sesmolí.
.
Inspirace pro psaní článku opět není. A nebo je minimální. Skáču od témata k tématu.
.
Dnešek byl ale docela v pohodě. O. řekl místo Machu Picchu, něco, jako Mikči Pikči. A pak Dája.
.
"Kdo je to ten Honč...?" "No, jeden kluk.." "Kluk? Já myslela, že nějaký skřítek :D" Nepřijde vám to vtipné? Neznáte podstatu, tím to bude.
.
A právě jsem si vzpoměla na jednu dobrou hlášku z angličtiny. V učebnici bylo napsáno něco, jako "Samir is a boy with black hair and blue eyes." a Kajuše to měla přečíst. Já jí radila že "Simíííír!" a ona to doopravdy řekla. Jasně, obě jsme si to v učebce přepsaly na SiMíR. Protože Simír jede. Akorát na něm nemám ráda to, že mu zemřela už spousta parťáků a on sám se zemřít ani nechystal. Takový ten rádoby hrdina. Pfff!
.
pan Nedostižný: písnička se jmenuje Ain't No Mountain High Enough a je od Marvina Gaye :)
.
J E A L O U S

Even though the gods are crazy. Even though the stars are blind. If you show me real love baby, I'll show you mine. I can make you nice and naughty. Be the devil and angel, too. Let's see what this love can do. Baby i'm perfect for you. . .

15. února 2010 v 21:19 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Opravdové přátelství je ještě vzácnější než láska.
.
V sobotu jsem se dívala na jeden film. V originále se jmenoval Stepmom, v překladu Druhá nebo první. Viděli jste to někdo? To bylo tak nádherné. O rozvedeném manželském páru se dvěma dětmi. Otec těch dětí měl přítelkyni, kterou ovšem jeho dospívající dcera nenáviděla. V průběhu příběhu se ale jejich vztahy rapidně změnily. A navíc...matka těch dětí měla rakovinu, ale dlouhou dobu si to nechala pro sebe. Ale jak byli jednu dobu šťastní! ♥ Musím vám sem dát video z toho filmu, protože ta písnička je úplně boží (i ta scéna). Ta druhá část je lepší^^
.
.
Ale tak divně to skončilo. Na Vánoce, a mám takový pocit, že se ta jejich matka nemohla vyléčit, tak těm dětem vyrobila věci, které by jim ji připomínaly :)
.
Ale to jsem se zase dostala úplně jinam, než jsem chtěla.
.
Že ji nemáte rádi? Tak si nemějte, ale mě to neberte. Protože neznám nikoho, kdo by byl víc stylový. Kdo by se mnou pokládal celý den vidličku. Kdo by měl tak krásný nevinný úsměv. Kdo by byl prostě a jednoduše tak dokonalý jako ona. Moje Terezka ♥ Že máme na ksichtu "dva centimetry špatně rozmazaného make-upu a deseticentimetrové řasy"? Vždyť nám se to líbí. Bárbína, elegantní a sportovní.
.
Dneska to bylo zase skvělé. Celý den jsme úplně tak řešily naše referáty do bioly (bulimie a anorexie). A pak, když se šlo odpoledne na POLIKLINIKU (šli jsme se s celou třídou podívat, jak vypadá ultrazvuk) sme taky pořád něco řešily. Ale byla sranda. J. chtěla na ultrazvuku vidět plicní sklípky. A já jsem si dobře zatrapasila. Doktor Nejezchleba prohlásil něco v tom smyslu, že jakési střevo vypadá jako bombardér z druhé světové války, a když jsem se "velmi tiše" zeptala Terezky, co to ten bombardér je, tak ten doktor na mě "To je LETADLO!". A všichni se začali smát a budou si mě pamatovat jako tu, co "neví, co je bombardér" :D Pak jsem ještě vyhrála nějaký pofidérní plakát, na kterém ani nevím co bylo, za to, že jsem poznala jícen. Borka, ne? :D S klidným srdcem jsem plakát dala jedné z dvojčat.
.
A tak jdu zítra s Terezkou do města. Na nákupy. Potřebuju žehličku na vlasy, make-up, bílou kajalovou tužku na oči....no a možná ještě něco. Těším se jak malá ˇˇ ♥

anagram . . .

14. února 2010 v 16:30 | J E A L O U S |  Looks
Název: anagram. . .
Spokojenost: 90 %
Autor: dA


Černý design tady dlouho nevydržel, protože sem z něj měla špatný pocit. Fialová se mi zamlouvá ^^

One Night Only - Just for Tonight

14. února 2010 v 12:47 | J E A L O U S |  Mjůůzik

Nejlepší je ten jeho hlas ♥ mě dostává do kolen. . .

Walking through a dream, I see you. My light and darkness breathing hope of new life. Now I live through you and you through me, enchanted. I pray in my heart that this dream never ends.

12. února 2010 v 20:58 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Šťastný člověk není ten, kdo tak připadá ostatním, ale ten, kdo se tak sám cítí…
.
..a já se tak po dlouhé době cítím. Skoro všechno je super, směju se od rána do večera (akorát když jdu spát se všechno nějak pokazí !) a je to fááájn ˇˇ
.
Včera jsem si s G., D. a dvojčaty K. a L. koupila nanukáč. Bylo asi -5°C a my jsme plastovýma lžičkama jedli nanukáč s příchutí café laté. Smály jsme se lidem, kteří na nás čuměli jak na dementy a nabízely jsme kolemjdoucím mladším hochům. Na autousáku jsme si daly želatinové kosti a G. je rozsypala po zemi.
.
Dneska v češtině říkal Vinča básničku. Našel to děda se jmenovala. Kdybyste to slyšeli. Pak ještě pustili TOHLE a když je to po chvíli přestalo bavit, tak to poslali po zemi na chodbě k vedlejší třídě. Na oběd jsem nešla, protože byl nějaký blaf. A jak si tak sedím v šatně a popíjím kafčo, dorazili hoši. Postupně odešli a zůstal tam jen Vinča, se kterým (a ještě s D.) jsem pak šla na město. V Báslu jsme si koupili takové ty kyselé prášky, jak se to nabírá na cukrovou tyčinku (víte co myslím, že? :D). A prý že "dáme to na ex!" Proč ne. No málo retardi, jak sme se šklebili. A pak se strhla hádka o to, kdo půjde uprostřed. )K. jsem mimochodem já :D)
.
K: Já půjdu uprostřed.
D: Ne já!
K: Já a basta.
D: Ale ještě mě tady zboku někdo ojede a pak budete nést následky vy dva.
.
Nakonec jsem měla tu výsadu já, protože jít uprostřed je nejlepší :D Celou dobu jsme se smáli a padaly úplně dobré hlášky. Vinču hrozně vzrušovalo, že za ním šla nějaká holka, svěřily jsme se mu o Pepčovi, který tragicky zahynul při srážce s kamionem (:D) a tak. Dozvěděly jsme se další sloky pověstného "NECHOĎ DCERO NA JEZERO, VODNÍKOVI STOJÍ PÉRO..." a pak jsme všichni tři šli do květinářství. Taky dobrý nápad. Já s mou alergií na kytky jsem se mohla upčikat a ti dva se mi jen smáli.
.
Bylo to celé super. A to jsem ani nenapsala všechno ˇˇ

S D. jsme pak ještě spěchaly na bus, který jsme stihly tak tak. Celou jízdu jsme se smály Ondatrovi a vymýšlely mu další přezdívky jako: Bobr, Potkan, Norek, Vydrýsek. A nakonec se to ustálilo na Nutřák :D (od slova nutrie, pro neznalé). D. prohlásila, že mám úchylku na hlodavce. A pak ještě Ondatra dobře perlil, když začal...no to je jedno. Stejně byste to nepochopili.
.
Tvrďte si, že jsme blbé, but I support things like this. Že je to asi blbě anglicky? Neřešte.

Time, time....stupid time!

5. února 2010 v 19:42 | J E A L O U S |  My Lovely Life
Vaše drahá J E A L O U S dostala ze zcela nepochopitelných důvodů zaracha do neděle na počítač. Dneska se z ještě absurdnějších důvodů protáhl do středy. Ale nijak extra mi to nevadí. Stejně mě počítač akorát okrádal o čas. . .

Takže pac a pusu. Vaše Jealous ˇˇ

(4) Vždycky ji poznáte podle toho, že...

1. února 2010 v 20:01 | J E A L O U S |  All about {me}
• sladí jen kafe (to z automatu si dává bez cukru)
• nechápe holky, které chodí v zimě v teniskách
• si myslí, že album JIGSAW od Lady Sovereign bylo prostě skvělé ˇˇ
• má přezdívku Babs
• nesnáší oblevu
• má permanentně nalakované nehty
• má krátké nohy
• většinou spí méně jak 7 hodin a pak to musí odpoledne dospávat